• Licznik odwiedzin
  • Odsłon: 136964
  • Dzisiaj jest 25 listopada 2020 r.
  • Jest to 329 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 37 dni.

Dodany: 2011-11-25 11:44:48

 

Kuchnia chińskaKuchnia chińska jak sama nazwa wskazuje pochodzi z Chin. Jednakże jej prostota i wyrafinowane smaki tak zachwyciły smakoszy poszczególnych narodowości, że dzisiaj możemy rozkoszować się przysmakami kuchni chińskiej na całym świecie. W Polsce popularnością cieszy się restauracja gdańsk, serwująca wyśmienite potrawy chińskie.

 

Miejsce, jakim jest restauracja gdańsk zainspiruje wszystkich, ponieważ w menu znajdziemy dania mięsne, jak też bezmięsne, będące doskonałą alternatywą dla wegetarianów. Ponadto kuchnia chińska jest znana ze stosowania warzyw, tofu oraz produktów sojowych. Kuchnia chińska nie jest jednakże jednorodna, o czym doskonale wiedzą kucharze z miejsca, jakim jest właśnie restauracja gdańsk.

 

Możemy zobaczyć w menu elementy kuchni pekińskiej, szanghajskiej, kantońskiej i wielu innych regionów Chin. Warto zaznaczyć, że chińskim przysmakiem jest ryż, nawet specjalna odmiana makaronu wyrabiana jest z ryżu. Dominantą są smaki słodko-kwaśne i owoce morza w różnej postaci. Kuchnia chińska cieszy się niebywałą popularnością na całym świecie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kuchnia chińska
Nick: