• Licznik odwiedzin
  • Odsłon: 137010
  • Dzisiaj jest 25 listopada 2020 r.
  • Jest to 329 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 37 dni.

Dodany: 2011-11-25 11:48:52

 

Kuchnia meksykańskaCzym charakteryzuje się kuchnia meksykańska? Pierwsze określenie dotyczące meksykańskich potraw to pikantne, ostre smaki z dużą ilością papryczki chili. Jednak w szerokim repertuarze meksykańskich potraw znajdziemy też wiele wyrafinowanych i łagodniejszych smaków, o czym możemy przekonać się, udając się do miejsca, jakim jest restauracja gdańsk.

 

Tradycja kuchni meksykańskiej wywodzi się ze sztuki kulinarnej Indian i Hiszpanów. Podstawą jest kukurydza, z której wyrabia się nawet ciasto, będące bazą do różnych potraw obiadowych i deserów, jakie proponuje restauracja gdańsk. W Polsce bardzo znane i powszechnie lubiane są tortille, które mają jak najbardziej meksykańskie korzenie i dziś także są podawane często z pikantnymi sosami z domieszką papryczek chili albo czosnku.

 

Przewodnikiem kulinarnej podróży po Meksyku jest właśnie restauracja gdańsk, która specjalizuje się między innymi w kuchni meksykańskiej. Osoby, które mają dosyć mdłych i nieprzyprawionych potraw powinny zasmakować kuchni meksykańskiej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kuchnia meksykańska
Nick: