• Licznik odwiedzin
  • Odsłon: 117069
  • Dzisiaj jest 5 sierpnia 2020 r.
  • Jest to 217 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 149 dni.

Dodany: 2011-11-25 11:58:27

 

Kuchnia włoskaKuchnia włoska jest bardzo popularna nie tylko w Europie, ale także niemalże na całym świecie. Jej wpływy zagościły we wielu innych kuchniach poszczególnych państw. Bogatą ofertę potraw kuchni włoskiej proponuje restauracja gdańsk, specjalizująca się we włoskich sałatkach.

 

Poza tym restauracja gdańsk oferuje dania obiadowe prosto z Włoch takie, jak faszerowane pierożki, risotto oraz spaghetii bolognese. Bardzo lubiana jest włoska pizza, będąca złożeniem ciasta, sosu i wielu składników, z których najczęściej używanymi są ser oraz pieczarki. Oczywiście restauracja gdańsk serwuje dania włoskie według tradycyjnego schematu, czyli na początku przystawkę, następnie danie mączne albo zupę oraz danie główne w postaci ryb, mięsa i sałatki. Sałatki włoskie obfitują w dużą ilość różnego rodzaju serów, pomidorów, oliwek, owoców morza i przypraw takich, jak bazylia, oregano, estragon. Z pewnością nikt nie odmówi sobie włoskiego deseru w postaci panna cotta, cannolo, pandoro lub tiramisu.

 

Kuchnia włoska zyskała sobie miano jednej z najlepszych światowych kuchni ze względu na wyszukane smaki i różnorodność potraw..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kuchnia włoska
Nick: