• Licznik odwiedzin
  • Odsłon: 136971
  • Dzisiaj jest 25 listopada 2020 r.
  • Jest to 329 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 37 dni.

Dodany: 2011-02-21 13:25:39

RozmarynZdrowotne i smakowe właściwości rozmarynu doceniano już w starożytności. Rozmaryn z obszarów śródziemnomorskich wywędrował już w III wieku n.e. Dzieki legionom rzymskim trafił on do Europy i tu również został doceniony.

 

Początkowo stosowano rozmaryn jako paszę dla zwierząt, głównie owiec. Mięso zwierząt karmionych romarynem zyskiwało na aromacie. W średniowieczu ogromną popularnością cieszyły się miody romarynowe, sprowadzane głównie z Francji. Dziś uprawy rozmarynu rozpowszechnione są głównie w krajach śródziemnomorskich, ale nie tylko. Rozmaryn uprawiany jest także w Meksyku i Stanach Zjednoczonych oraz Francji, Tunezji, Anglii.

 

Rozmaryn ma niezapomniany smak i zapach. W kuchniach świata wykorzystywany jest bardzo często, zarówno jako przyprawa sama w sobie, jak i jako skłądnik różnych przyprawowych mieszanek.Restauracja gdańsk wykorzystuje rozmaryn głównie do przyprawiania mięs – dziczyzny, baraniny, a także do potraw rybnych. Popularnością wśród klientów cieszą się także przygotowywane przez restaurację likiery aromatyzowane rozmarynem..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rozmaryn
Nick: