• Licznik odwiedzin
  • Odsłon: 137178
  • Dzisiaj jest 25 listopada 2020 r.
  • Jest to 329 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 37 dni.

Dodany: 2011-02-21 13:31:39

KolendraKolendra to popularna roślina należąca do rodziny selerowatych. Niekiedy mylona jest z nacia pietruszki. Jej liście mają bardzo podobny pokrój, jednak smak i zapach jest zupełnie inny.

 

Ojczyzną kolendry są kraje w basenie Morza Śródziemnego. Kolendra jest bardzo łatwa w uprawie i dziś można ją spotkać na całym świecie. Smak i aromat kolendry doceniono w starożyutności. Specjaliści podkreślają, iż wzmiaqnki o tej przyprawie pojawiają się w starożytnych pismach oraz w Biblii. W sztuce kulinarnej wykorzystywane są zarówno nasiona kolendry, jak i jej świeże liście. Restauracja gdańsk bardzo często stosuje kolendrę do przygotowania potraw azjatyckich.

 

Jej świeży smak świetnie sprawdza się także w przypadku potraw meksykańskich. Pamiętać należy, iż liście kolendry są bardzo delikatne i należy dodawać je w końcowej fazie gotowania. Nasiona kolendry z kolei dodawane są do potraw z drobiu, wieprzowiny i jagnięciny. Spotkać je można zarówno z całości, jak i w postaci mielonej. Według specjalistów kolendra ma wlaściwości rozkurczające i wspomaga proces trawienia, dlatego warto dodawać ją do potraw z fasoli, grochu i kapusty.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kolendra
Nick: