• Licznik odwiedzin
  • Odsłon: 136975
  • Dzisiaj jest 25 listopada 2020 r.
  • Jest to 329 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 37 dni.

Dodany: 2011-02-21 13:34:14

ImbirImbir pochodzi z Azji. Uprawiany był tam już 3000 lat temu. Był na tyle wartościową przyprawą, iż przez jakiś czas stosowano go jako środek płatniczy. Imbir bardzo szybko rozprzestrzenił się po świecie i bardzo szybko stał się jedną z ulubionych przypraw.

 

Największe i najbardziej wartościowe uprawy imbiru znajdują się na Jamajce. Imbir to nic innego jak kłącza rośliny o tej samej nazwie. W sklepach możemy spotkać go w postaci świeżych korzeni lub też w postaci sproszkowanej przyprawy. Niekiedy kupić można imbir marynowany lub suszony. Wiele potraw kuchni azjatyckiej, któe przygotowuje restauracja gdańsk, bez imbiru pozostawałaby bez smaku. Smak i zapach imbiru są bardzo charakterystyczne.

 

Imbir wyróżnia się nieco palącym, pikantnym, a jednocześnie słodkawym smakiem. Używany jest do potraw słodkich oraz pikantnych. Doskonale komponuje się z mięsami różnego typu – między innymi wieprzowiną, baraniną, dziczyzną, a także z jajkami, ryżem i innymi składnikami. Imbir to również składnik alkoholi – piwa imbirowego, nalewek imbirowych itp.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Imbir
Nick: