• Licznik odwiedzin
  • Odsłon: 137155
  • Dzisiaj jest 25 listopada 2020 r.
  • Jest to 329 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 37 dni.

Dodany: 2011-02-21 13:57:26

Czym jest żywność ekologicznaŻywność ekologiczna – to hasło, z którym spotykamy się coraz częściej. Dopłacamy kupując żywność ekologiczną, bo przeważnie jest ona droższa od "zwykłej". Nie mamy jednak pojęcia czym jest tak na prawdę żywnosść ekologiczna i czy warto w nią inwestować.

 

Wraz z rozwojem óżnych technologii, również tych z dziedziny żwyeinia, na sklepowych półkach pojawiać się zaczęły trony przetworzonej żywności. Żwynośc taka poddawana różnorodnej obróbce straciłą swoje właściwości odżywcze, zyskała za to mnóstwo konserwantów i wypełniaczy. Jedząc tego typu żytwność codziennie, przyzwyczailiśmy się do jej smaku. Niejednokrotnie żywnośćekologiczna i nieprzetworzona jest dla nas po prostu niesmaczna i mało estetyczna.

 

Pamiętać jednak należy, że to właśnie żywność wyprodukowana bez zbędnej chemii, w sposób jak najbardziej zbliżony do naturalnego, jest dla nas najzdrowsza. Smak warzyw, owoców i mięs z uparw ekologicznych jest zupełnie inny. Dlatego restauracja gdańsk starając się wyjśc na przeciw oczekiwaniu klientów, coraz częściej stosuje składniki z upraw i hodowli ekologicznych. Tylko potrawy przygotowane z takich składników będą smaczne i zdrowe..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest żywność ekologiczna
Nick: