• Licznik odwiedzin
  • Odsłon: 136869
  • Dzisiaj jest 25 listopada 2020 r.
  • Jest to 329 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 37 dni.

Dodany: 2011-02-21 14:13:14

AfrodyzjakiPrzez lata wierzono w magiczne właściwości niektórych składników lub całych potraw. Mówiło się o nich, że leczą, odpędzają złe duchy, a także, że sprowadzają miłość. Te, które miały powodować wzrost popędu płciowego lub po prostu wywoływać uczucie miłości, nazywano afrodyzjakami.

 

Do dziś niektórzy wierzą w takie właśnie działanie wybranych składników. Przygotowują z nich określone napoje lub potrawy, a następnie częstują nimi wybrankę lub wybranka. Wiele z tych składników wyselekcjonowanych zostało poprzez obserwacje naszych przodków. Spotakć można było mało przyjemne napoje z byczej krwi lub kogucich grzebieni. Dziś wiara w afrodyzjaki osłabła. Nadal jednak wiele z nich zamawianych jest przez pary "na wszelki wypadek".

 

Restauracja gdańsk stosuje w swojej kuchni wiele skłądników, które określane są właśnie mianem afrodyzjaków. Wśród nich można spotkać zarówno te dodawane do dań głównych, jak i deserów. Magiczne właściwości przypisuje się owocom morza – głównie ostrygom i kawiorowi. Do afrodyzjaków zaliczane sa także niektóre owoce i warzywa – truskawki, szparagi, seler. Inne skądniki mające wywołać miłość to między innymi zioła takie jak kardamon, imbir, lubczyk oraz napoje i dodatki takie jak czekolada, szampan, kozie mleko..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Afrodyzjaki
Nick: