• Licznik odwiedzin
  • Odsłon: 137108
  • Dzisiaj jest 25 listopada 2020 r.
  • Jest to 329 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 37 dni.

Dodany: 2011-02-21 14:19:42

Beaujolais NouveauTradycja Beaujolais Nouveau znana jest obecnie na całym świecie. W wielu miejscach na świecie w trzeci czwartek listopada odbywają się imprezy z okazji otwarcia pierwszych butelek  Beaujolais Nouveau. Również restauracja gdańsk świętuje z tej okazji. Czym dokładnie jest  Beaujolais Nouveau?

 

Jest to bardzo młode wino, otwierane już 6 tygodni po winobraniu. W smaku cierpkie, dość mocne. Ma niedojrzały, orzeźwiający smak.  Mimo tego, że  nie należy ono do win najwyższych lotów, to smakuje na prawdę wielu.  Beaujolais Nouveau produkowane jest z gatunku winorośli zwanego gamay, który uprawiany jest we francuskim regionie  Beaujolais.

 

Z otwarciem pierwszych butelek  Beaujolais Nouveau wiąze siewiele przygotowań. Do  Beaujolais przybywa z tej okazji wielu turystów. To kiedy można otworzyć pierwsze butelki  Beaujolais Nouveau jest ściśle regulowane przez prawo i tradycję. Popularność  Beaujolais Nouveau jest ogromna. Wiele winiarskich regionów idać za przykłądem  Beaujolais, chciało stworzyć własne młode wino. Jednak jak do tej pory sukcesu  Beaujolais Nouveau nie udało się powtórzyć.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Beaujolais Nouveau
Nick: